Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast

Gminny Klub Aktywnego Seniora

„Aby jesień życia upływała
w samych jasnych barwach”

Gminny Klub Aktywnego Seniora działa w Centrum Kultury w Annopolu od grudnia 2008 roku. Został utworzony w ramach środków pozyskanych z Programu Integracji Społecznej.

Inicjatywa ta miała na celu integrowanie oraz wspieranie i inicjowanie szeroko pojętej aktywności ludzi powyżej pięćdziesiątego roku życia – emerytów, rencistów i osoby samotne z terenu Miasta i Gminy Annopol.

Około 30-to osobowa grupa Seniorów chętnie spotyka się we wtorkowe popołudnia na cotygodniowych zajęciach, motywując się wspólnie do aktywności fizycznej i intelektualnej.

Bardzo wiele aktywności twórczej wśród Seniorów wyzwalają działania kulinarne, rękodzielnicze, teatralno-muzyczne, które przekładają się na uwrażliwienie na sztukę i kształtują podstawę aktywnego twórcy  i odbiorcy przekazu artystycznego. Chęć pokazania swoich umiejętności szerszemu gronu spowodowała, że Seniorzy zaznaczyli swoją obecność na imprezach lokalnych oraz przeglądach i konkursach o szerszym zasięgu.

Cieszymy się, że udało się stworzyć miejsce, do którego Seniorzy chętnie przychodzą, chcąc się uczyć, rozwijać, dzielić się umiejętnościami i pomysłami.

 

 

Gminny Klub Aktywnego Seniora

Utworzono dnia 01.02.2019, 14:41

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Marzec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny

Imieniny: