Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Centrum Kultury w Annopolu

Zajęcia artystyczne

W ofercie zajęć dodatkowych naszego Centrum Kultury, każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ harmonogram skierowany jest do różnych grup wiekowych i zależy nam na tym, aby każdy mógł rozwijać swoje pasje. Dzieci i młodzież mogą skorzystać z zajęć tanecznych, teatralnych, wokalno - instrumentanych, a także animacyjnych z elementami języka angielskiego. Dla dzieci i rodziców skierowane są zajęcia plastyczno - manualne, a dla dorosłych warsztaty rękodzielnicze, taniec towarzyski, ZUMBA, a także spotknia Gminnego Klubu Aktywnego Seniora.

 

ZAJĘCIA TANECZNE

Na tych zajęciach dzieci i młodzież pod okiem wykwalifikowanego instruktora mogą poznawać i rozwijać różne techniki taneczne. Grupy uczęszczające na tańce w Centrum Kultury występują na licznych lokalnych imprezach i biorą udział w konkursach. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki.

 

ZAJĘCIA WOKALNO - INSTRUMENTALNE

Dzięki tym zajęciom dzieci i młodzież mają możliwość szkolenia i rozwijania swoich umiejętności wokalnych - zarówno solo jak i zespołowo, a także nauki gry na gitarze lub keybordzie. Intruktor, który swoją charyzmą sceniczną zaraża wszystkich dookoła razem z dziećmi, tworzy barwne widowiska muzyczne. Uczestnicy tych zajęć biorą udział w licznych przeglądach i konkursach, a także pojawiają się na lokalnych imprezach. Spotkania odbywają się w każdy piątek.

 

FAMILIJNY KLUB TWÓRCZY

Zajęcia plastyczno - manualne, które są doskonałą formą dla dzieci i rodziców na kreatywne i twórcze spędzenie czasu wolnego. Dzieci z pomocą rodziców poznają różne techniki plastyczne i manualne, uczą się myśleć przestrzennie, a tym samy rozbudzają w dzieciach chęć tworzenia ciekawych prac. Różnorodność w kwestii tematyki zajęć, jak i stosowanych technik, pozwala dzieciom odnaleźć coś dla siebie i poczuć się twórcą.

 

ZAJĘCIA TEATRALNE

Zajęcia te prowadzone są w dwóch grupach wiekowych:

Teatr "Kajtuś" skupia dzieci młodsze, nieco starsze działają w grupie teatralnej "Pacynka". Podczaj zajęć choć na chwilę przenosimy się w świat teatru. Dzieci uczą się swobodnego bycia na scenie, poprawnej dykcji, emisji głosu, operowania gestem i mimiką. Ćwiczą pamięć i uwagę. Poznają techniki gry, rozwijają umiejętności aktorskie. Pracują nad interpretacją tekstów i ruchem scenicznym. W trakcie przygotowywania przedstawień, inscenizacji i etiud teatralnych dzieci odkrywają swój potencjał, kształtują swoją wrażliwość estetyczną i uczą się przez zabawę trudnej sztuki aktorskiej. Występy przed publicznością podczas konkursów, przeglądów i uroczystości przynoszą dzieciom wiele radości i satysfakcji. 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Grudzień 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Imieniny